Produkt dnia
EEI PELLETS 12-30 kW
EEI PELLETS 12-30 kW

17 500,00 zł

MINI BIO B NE 10-20 kW
MINI BIO B NE 10-20 kW

13 700,00 zł

Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kepo MC 15/20/25 kW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 15 981,60 zł 15981.60
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Kepo
Kod produktu: CE5C-39755

Opis

RADYCJA. JAKOŚĆ. NIEZAWODNOŚĆ.
Jakość naszych produktów gwarantuje 40-letnia tradycja naszej firmy. Kotły na pellet KEPO są wykonane z wysokiej jakości materiałów i stanowią efektywny, ekonomiczny, przyjazny dla środowiska i komfortowy sposób na ogrzewanie domu lub siedziby firmy.

Kepo MC – sprytny kocioł na pellet

Nasze kotły wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Są wydajnym, ekologicznym sposobem ogrzewania domu.

Sprawdzona jakość kotłów

Kotły Kepo są wyposażone w blachę kotłową o grubości od 3mm do 5mm, w jakości P265GH. Części kotła narażone na działanie wysokich temperatur mają grubość 5mm.

Wymienniki ciepła są bezszwowymi rurami kotłowymi o jakości P265GH, a wermikulit o grubości od 40 do 50 mm służy do izolacji wewnątrz kotła. Tłoczona wełna kamienna o grubości od 20 do 60 mm służy do zewnętrznej izolacji kotła. Do czyszczenia wymiennika ciepła zainstalowano sprężyny ze stali nierdzewnej o grubości 3 mm.

Wysoki poziom efektywności energetycznej

Kotły Kepo mają wysoką sprawność energetyczną 91%. Wyniki te osiągane są dzięki konstrukcji kotła, dobremu spalaniu i doskonałej izolacji.

W zależności od ustawionych parametrów kotły Kepo działają całkowicie automatycznie, co oznacza, że można zaprogramować siedmiodniowy tryb pracy: kiedy rozpocząć, kiedy wyłączyć i jaką temperaturę utrzymywać przez dany okres.

budowa wkładu kominkowego

Moduł WiFi służy do bezprzewodowej komunikacji użytkowników z kotłem za pośrednictwem aplikacji na Androida i połączenia WiFi. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć router WiFi w domu i korzystać z jednego z telefonów komórkowych z Androidem.

Podłączenie modułu jest bardzo proste i łączy się bezpośrednio z elektroniką kotła. Wskazówki dotyczące instalowania routera WiFi użytkownika i podłączania go do modułu komunikacji bezprzewodowej znajdują się w Instrukcji obsługi, dołączonej do urządzenia.

Po podłączeniu modułu do kotła należy „pobrać” aplikację „KEPO” ze sklepu Google Play. Wejście do tej aplikacji po zainstalowaniu jej w telefonie powoduje wprowadzenie danych NAZWA UŻYTKOWNIKA i HASŁA zawartych w instrukcji obsługi modułu WiFi.

Funkcjonalność w parze z technologią

budowa wkładu kominkowego

Czujnik poziomu pelletu

Kotły Kepo wyposażone są w czujnik poziomu pelletu w zintegrowanym zbiorniku na pellet.

budowa wkładu kominkowego

Kompaktowa konstrukcja

Kocioł skonstruowany jest w najnowszej technologii. Nie ma wystającego i brzydkiego palnika ponieważ on sam jest palnikiem. 

budowa wkładu kominkowego

Dotykowy i kolorowy wyświetlacz

Kocioł wyposażony jest w nowoczesny i bardzo prosty w obsłudze wyświetlacz.

budowa wkładu kominkowego

“Kotłownia” w kotle

Kocioł wyposażony jest już w takie elementy jak pompa czy naczynie przeponowe do pracy w układzie zamkniętym. Jest gotowy do pracy wg zasady firmy Wentor “podłącz i grzej”.

budowa wkładu kominkowego

Zintegrowany zasobnik

Kocioł posiada zintegrowany zbiornik na pellet z hermetyczną pokrywą.

budowa wkładu kominkowego

Serwis

Dzięki przemyślanej konstrukcji kotła, dostęp do wszystkich podzespołów jest bardzo szybki i prosty.

Nasze zalety

– palnik wysokiej jakości z dobrym spalaniem,
– automatyczne czyszczenie palnika (tylko modele z serii AC),
– jakość i elegancki kolor wykończenia,
– masywny i bardziej niezawodny podajnik,
– połączenie WiFi Remote Control (opcjonalnie)
– dodatkowy pojemnik na pelety BigTank, pojemność 225kg (instalacja opcjonalna)

Nasze zalety

– zwiększone wykorzystanie energii,
– wygodna i szybka naprawa kotłów,
– dobra izolacja drzwi, pokrywy wymiennika ciepła i części wodnej kotła,
– bardzo proste czyszczenie kompletnych wymienników ciepła wewnątrz kotła, jednym ruchem ręki,
– duże wymiary zbiornika na popiół,
– duży pojemnik na pellet z możliwością instalacji dodatkowego pojemnika na pellet,

budowa wkładu kominkowego

Dane techniczne

 • Klasyfikacja energetyczna
  A+
 • Klasa produktu wg EN303-5
  5
 • Moc nominalna ogólna
  15,0 kW
 • Moc nominalna na wodę
  14,2 kW
 • Moc minimalna na wodę
  4,0 kW
 • Sprawność
  91,0 %
 • Pojemność zasobnika na pellet
  40 kg
 • Zużycie pelletu przy mocy min
  0,9 kg/h
 • Zużycie pelletu przy mocy max
  3,1 kg/h
 • Autonomia pracy przy mocy min
 • Autonomia pracy przy mocy max
 • Wylot spalin
  Ø 100 mm
 • Waga
  205 kg
 • Dolot powietrza
  Ø 50 mm
 • Temperatura spalin 
 • Gwarancja
  *5 lat
 
 

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy do uruchomienia kotła potrzebne są akcesoria?

Kocioł zawiera wszystkie elementy niezbędne do instalacji w systemie centralnego ogrzewania: zawór spustowy, zawór bezpieczeństwa (3 bar), naczynie przeponowe, pompę obiegową. *W celu przedłużenia dwuletniej gwarancji na okres 5 lat (na szczelność wymiennika), konieczne jest zainstalowanie zaworu termostatycznego zabezpieczającego przed zimnym powrotem z instalacji (skalibrowany na 55 ° C), co zapewni znacznie dłuższą żywotność kotła.

2. Czy kocioł jest bezpieczny w użytkowaniu ?

Kocioł ma wiele zabezpieczeń przed przegrzaniem. Pierwszy stopień ochrony jest realizowany przez elektronikę, która nie pozwoli na wzrost temperatury wody powyżej 85° C, a drugim stopniem ochrony jest termostat bezpieczeństwa (wolny od zasilania prądowego – STB), który przerywa dozowanie pelletu, gdy kocioł osiągnie temperaturę krytyczną. Termostat nie pozwala na przegrzanie kotła, zgłasza usterkę i wygasza kocioł.
Elektronika nie pozwala, aby ciśnienie w układzie było wyższe niż 2,5 bara lub niższe niż 0,6 bara. W obu przypadkach zgłasza usterkę i wygasza kocioł.
Jeśli z jakiegoś powodu elektronika ulegnie awarii, kocioł jest wyposażony w zawór bezpieczeństwa, który przy ciśnieniu powyżej 3 barów wypuści wodę z kotła w celu redukcji zbyt wysokiego ciśnienia.
Kotły Kepo wyposażone są również w presostat, którego zadaniem jest przerywanie dozowania pelletu i zapobieganie wszelkiej możliwości wydostania się dymu do pomieszczenia, zgłasza on usterkę i wyłącza kocioł w przypadku zatkania przewodów spalinowych oraz słabego przepływu spalin przez komin.
Urządzenie jest wyposażone w mechaniczną klapę, której zadaniem jest obniżanie ciśnienia w komorze spalania w przypadku zbyt dynamicznego zapłonu, a tym samym zapobiega problemom w dalszej pracy kotła.

3. Jakie rodzaje kotłów można znaleźć w ofercie ?

Kepo oferuje dwie serie kotłów, AC (z automatycznym czyszczeniem palnika) i MC (z ręcznym czyszczeniem palnika) o maksymalnych mocach: 15, 20, 25 i 35 kW.

4. Czy kocioł wymaga dopływu świeżego powietrza ?

Kotły Kepo są urządzeniami na paliwo stałe, także podczas procesu spalania zużywają spore ilości tlenu, dlatego konieczne jest wykonanie w pomieszczeniu w którym się znajduje instalacji nawiewno-wywiewnej (nie mechanicznej) wentylacji.
W kotłowni należy wykonać otwór o powierzchni co najmniej 100 cm² w dolnej części pomieszczenia. Wymagane jest wykonanie otworu wentylacyjnego w górnej strefie pomieszczenia.

5. Czy potrzebuję komina ?

Konieczne jest podłączenie kotła do izolowanego komina o minimalnej wysokości 3 m oraz minimalnej średnicy fi 130 mm.

6. Czy kocioł działa automatycznie ?

Tak, kocioł ma możliwość pracy automatycznej, którą można regulować na dwa sposoby, za pomocą automatyki samego kotła albo zewnętrznego termostatu pokojowego.

7. Jaka jest pojemność zbiornika na pellety ?

• AC/MC 15 – 40kg
• AC/MC 20 – 62kg
• AC/MC 25 – 75kg
• AC/MC 35 – 120kg

8. W jakim odstępie czasu powinno się czyścić kocioł ?

Czyszczenie kotła musi być regularne, a jego częstotliwość zależy od ilości oraz jakości spalonego pelletu. Czyszczenie przy pomocy turbulatorów wykonuję się regularnie w odstępach od 3 do 7 dni, a ogólny przegląd i czyszczenie całego kotła raz w roku. Konserwacja kotła wpływa na zużycie pelletu i niezawodne działanie kotła.
Najczęstszą przyczyną awaryjnego wyłączenia kotła jest zanieczyszczenie kotła z powodu złej jakości pelletu i nieregularnej konserwacji.

9. Jak ważna jest jakość pelletów dla prawidłowego działania kotła ?

Jest to jeden z najważniejszych czynników prawidłowego działania kotła.
W zależności od warunków parametry są regulowane, a kocioł uruchamiany.
Po wyregulowaniu parametrów pracy kotła z kominem i dopływem powietrza, następną rzeczą, od której zależy prawidłowe działanie pieca, jest pellet.
Pellet wysokiej jakości jest najtańszym pelletem! Używając wysokiej jakości pelletu unika się:

• wydatków na liczne przyjazdy pracowników obsługi serwisowej
• awaryjnego wyłączania się kotła z powodu złego spalania w palniku
• dużych ilości osadów oraz popiołów w przewodach kominowych i znacznie częstszego czyszczenia kotła niż zamierzone
• zwiększonego (nawet trzy krotnie) zużycia pelletu

Kocioł na pellet działa na zasadzie kontrolowanego spalania, dlatego pellet musi być dobrej jakości, aby kocioł działał płynnie i oszczędnie.

WAŻNE INFORMACJE DLA POPRAWNEJ UTYLIZACJI PRODUKTU

Rozbiórka i utylizacja pieca są wyłączną odpowiedzialnością właściciela, który powinien postępować zgodnie z przepisami obowiązującymi we własnym kraju w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Po zakończeniu okresu użytkowania produktu nie wolno wyrzucać razem z odpadami komunalnymi.
Należy go dostarczyć do specjalnego punktu zbiórki selektywnej odpadów upoważnionego przez władze lokalne lub do sprzedawcy zapewniającego taką usługę. Utylizacja produktu w sposób zróżnicowany pomaga zapobiec potencjalnym negatywnym skutkom dla środowiska i dla zdrowia wynikającym z nieodpowiedniej utylizacji i umożliwia odzyskiwanie materiałów, z których się składa w celu uzyskania znacznych oszczędności energii i zasobów.

Opinie o produkcie (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl